İZMİR
www.ozeldersnoktasi.com
ANTALYA
BURSA
ANKARA
ONLİNE DERSLERİMİZ İLE TÜM TÜRKİYE'DEYİZ
İSTANBUL
ERZURUM
TOKAT
ELAZIĞ
online ders, ozel öğretmen, abdullah,doğan,matematik,ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,ariyorum,istanbul, ankara, türkiye, heryerden, antalya, elazığ, kars, mardin,nusaybin,şırnak, hakkari,
Merhaba sayın veliler ve öğrenciler.  Sitemize hepiniz hoşgeldiniz. Ben adım Abdullah DOĞAN. Bu sitenin kurucusuyum. 2019 yaz döneminde bu siteyi kurma fikri aklıma geldi. İstanbul Anadolu yakasında oturan öğrenci ve öğretmenleri bir araya getirmek düşüncesindeyim. 2006 yılında öğretmenliğe başladım. Uzun yıllar dershanede matematik öğretmenliği yaptım. 2014 yılından itibaren  Maltepe'de özel bir okulda matematik öğretmenliği yapıyorum.
Sitedeki bir çok öğretmen arkadaşımla aynı kurumda çalışıyorum. Başka kolejlerde çalışan öğretmen arkadaşlarımı da bu siteye ekledim. 30 Mart 2020 den beri online özel ders olarak derslerime devam ediyorum.
abdullah,doğan,matematik,ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,ariyorum
2018 yılı itibariyle okulum TİMSS için pilot okul seçildi. Bu nedenle okulumuzdaki öğrencileri TİMSS 2019 sınavına hazırladık
Geçen sene 2017-2018 yılında sayısız Özel ders öğrencim oldu.
Bir çok güzide okuldan öğrenci ile çalışma fırsatım oldu. 2017-2018 eğitim öğretim yılında özel ders verdiğim öğrenciler şu okullarda okuyorlardı.
-Bilfen Sancaktepe
-Bahçeşehir Dragos
-Bahçeşehir Ümraniye
-Çevre Koleji Erenköy
-Oğuzkaan Koleji Maltepe
-DRC koleji Maltepe
-Doğa Koleji Kartal
-Denizatı Koleji Ataşehir
-Kartal Özel İstek Vakfı okulu
6 tane de devlet okulu.
2018-2019 Eğitim Öğretim yılında ders verdiğim öğrencilerin okudukları okulları ise
BİLFEN KOLEJİ ÇAMLICA
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ KURTKÖY
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ DRAGOS MALTEPE
EYÜPOĞLU KOLEJİ ATAŞEHİR
DOĞA KOLEJİ BOSTANCI
TERAKKİ VAKFI OKULLARI KURTKÖY
FEN BİLİMLERİ KOLEJİ MALTEPE
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ NAKKAŞTEPE
VE 4 Devlet okulu.


BUNLARI YAZMA AMACIM . Bu okulların matematik eğitim programlarını özel ders verdiğim öğrencilerimden alıp harmanlayıp bir sonraki özel dersimde kullanmaktayım.

Benden ders alan bir öğrenci Bilfen-Bahçeşehir-Terakki vakfı,Eyüpoğlu,Doğa-Çevre-İstek-Denizatı-Oğuzkaan- . gibi kolejlerin matematik eğitim müfredatına sahip olacak.Kendi çalıştığım kolej TEOG(LGS) çalışmasında zaten ileri seviyede.

2019 LGS de 15 öğrenci %0.5-%10 arasındaydı. Bunun üstüne diğer kaliteli okulları da ekleyince ve öğrenci - öğretmen diyaloğumu en üst seviyede tutunca, öğrencilerimi farklı kaynaklarla besleyerek en iyi düzeye getirme gayreti içinde oluyorum.

TEOG(LGS) süreci içerisinde, öğrencinin gelişimi hakkında velisiyle birlikte dürüst, basit ve anlaşılır bir bilgi alışverişi çerçevesindeki derslerim LGS sınav sonuna kadar devam ediyor.
abdullah,doğan,matematik,ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,ataşehir
abdullah,doğan,matematik,ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,ariyorum
abdullah,doğan,matematik,ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,sultanbeyli,hoca
abdullah,doğan,matematik,ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,sultanbeyli,hoca,kurtköy,bostancı,istanbul
abdullah,doğan,matematik,ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,sultanbeyli,hoca,nartest,lgs,deneme,bostancı,istanbul
abdullah,doğan,matematik,ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,sultanbeyli,hoca
abdullah,doğan,matematik,online ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,sultanbeyli,hoca,nartest,lgs,deneme,bostancı,istanbul
abdullah,doğan,matematik,online ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,sultanbeyli,hoca,nartest,lgs,deneme,bostancı,istanbul
kadıköy,abdullah,doğan,matematik,ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,sultanbeyli,hoca,nartest,öğrenci,zeki,
abdullah,doğan,matematik,online ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,sultanbeyli,hoca,nartest,lgs,deneme,bostancı,istanbul
abdullah,doğan,matematik,ders,özel,öğretmen,maltepe,kartal,pendik,sultanbeyli,hoca,nartest,lgs,deneme,bostancı,istanbul
Uzun yıllardır ozel ders veren ve çok sayıda öğrenci ve veli ile birlikte vakit geçirmiş birisi olarak faydalı olabileceği düşüncesiyle bazı tecrübelerimi değerli okuyucularla paylaşmakta fayda görüyorum.

Öncelikli olarak çocuğuna özel ders aldırmak isteyen veliler hedeflerini ve beklentilerini iyi belirlemelidir. Bir veli sadece çocuğuna özel ders aldırmış olmak için özel ders aldırmamalıdır.   Özel ders alınca bütün sorunların birden bire çözüleceğini düşünmemeli; bir ders ablasıyla veya abisiyle birlikte çalışıp ödevler yapılınca her şeyin bittiği fikrine kapılmamalısınız.

1. Çocuğunuzun durumu ve ne ihtiyacı olduğu hakkında fikir sahibi olmaya çalışın. Bazı öğrenciler konuları anlamazken bazı öğrenciler okuldaki öğretmenleri, arkadaşları, çevresi veya ailesi nedeniyle okuldan soğumakta, derslere ilgisizlik göstermekte veya derslere ilgisiz gibi davranıp tepkisini böyle ifade edebilmektedir.

2. Bir önceki maddede belirttiğim durumlara göre çocuğunuzun ihtiyaçlarını tecrübeli kişilerle fikir alışverişinde bulunarak ve samimiyetle tespit etmeye çalışın. Bu tespitleri yaparken gerçekçi olun, gerekiyorsa kendinizi de yargılayın ve içtenlikle sorunu çözmeye çalışın.

3. Pek çok ailede çocukların sorunlarına ve ihtiyaçlarına içtenlikle yaklaşma ve onu anlama yönünde eksiklik olduğunu görüyorum.  Maddi ihtiyaçlarını karşılayarak veya ders aldırarak bu sorunların giderilebileceği fikrinden uzaklaşın.

4. Çocuklarınıza ders aldırınca ve ders aldığı kişiyle ödevlerini yapınca her şeyi anlamış olacağını düşünmeyin. Özel ders sırasında ödev yaparken pek çok çocuk öğretmenine konuyu anlamış gibi kafa sallar, ders veren kişi de anladı diye konuyu hızla geçer, hatta ödevin çoğunu kendi yazıp çocuğa anladın mı diye sorar. Çocuk ta kafa sallayınca konu tam öğrenilmeden geçmiş olur.

5. Özel ders öğretmeniniz maddi kaygılar gözetmeden çocuğunuzu düşünen bir kişi olmalıdır. Maddi kaygılar insanları sorunlu konuları örtmeye veya ifade etmemeye teşvik eder. Öğretmeniniz bilgili olduğu kadar tecrübeli, öğrencinin bakışlarından ne düşündüğünü, konuları anlayıp anlamadığını hissedebilen bir kişi olmalıdır ve size doğru fikirler vermelidir. Siz de çocuğunuzun durumu hakkında doğru bilgileri almalı ve öğretmeninizle işbirliği içinde doğru adımlar atmalısınız.

6. Çocuğunuzun özel ders öğretmeni ile birlikte, çocuğunuzun uzun vadeli başarısı için planlar yapmalı ve çocuğunuzun seviyesine göre onu bir üst adıma taşıyacak bir çalışma takvimi izlemelisiniz. Örneğin ders verdiğim öğrencilerim içinde kendisinden 2-3 sınıf üstlerin konularını işlediğim öğrenciler bulunmakla birlikte temelini sağlam oturtabilmek için alt sınıf konularını işlediğim öğrenciler de bulunmaktadır.

7. Konu hakkında diğer yazılarımda daha detaylı bilgi verecek olmakla birlikte giriş mahiyetindeki bu yazımda özetle diyebilirim ki: Bir ebeveyn olarak çocuklarınıza özel ders aldırıyor olmanın rahatlığıyla hareket etmeyin, çocuğunuz için en iyisini elde etmek için öğretmeninizle işbirliği halinde çocuğunuzun gelişimi için en uygun çalışmaları tasarlamaya çalışın, çocuğunuza onu sevdiğinizi ve düşündüğünüzü hissettirin.

Matematik Öğretmeni

Mustafa Tekin
Bir meslektaşım olan Mustafa Tekin hocamın Özel ders hakkındaki yorumlarıyla sizi başbaşa bırakıyorum. Hocamızın fikirlerine sonuna kadar katılıyorum.
Hakkımızda
 
www.ozeldersnoktasi.com İstanbul'un anadolu yakasındaki farklı kolejlerde  çalışmakta olan öğretmenlerin açmış olduğu bir internet sitesidir.
Sosyal Medya
 
 
TELEFON :
905077697169
E-POSTA :
abdullahdogan3434@gmal.com
ADRES :
Maltepe/ İstanbul